Úvod » Novinky » PROHLÁŠENÍ K OBSAHU FIPRONILU VE VAJEČNÝCH POLOTOVARECH

PROHLÁŠENÍ K OBSAHU FIPRONILU VE VAJEČNÝCH POLOTOVARECH

Od zhruba 10. 8., kdy jsme se z médií a od Krajské veterinární správy (KVS) o problematice Fipronilu v belgických a nizozemských chovech dozvěděli (aniž bychom v tu dobu tušili, že by se problém mohl týkat i našeho německého dodavatele), jsme vždy proaktivně s KVS spolupracovali a vždy jsme jednali dle jejího doporučení.

Po dohodě s KVS jsme od 10. 8. začali od německého dodavatele ke každé dodané šarži vyžadovat potvrzení o provedeném laboratorním rozboru prokazující, že v šarži není Fipronil obsažen. Žádná šarže nebyla bez tohoto potvrzení k expedici zákazníkům uvolněna.

Dne 31. 8. jsme se od německého dodavatele a také od naší sesterské společnosti na Slovensku dozvěděli, že Fipronil byl detekován ve dvou starších šaržích dodaných na náš sklad 2. srpna. Okamžitě jsme tedy zahájili stahování těchto výrobků z trhu. Později jsme dostali varování ohledně dalších dvou šarží (také dodány k nám na sklad 2. a 3. 8.) a i tyto šarže jsme se zákazníky okamžitě začali řešit.

Bohužel ani naše politika spolupráce s renomovaným a na kvalitu velmi zaměřeným dodavatelem nedokázala tomuto problému předejít a mrzí nás, že se tímto musí zabývat naši zákazníci i koneční spotřebitelé.

Naše firma nicméně nikterak nepochybila, ani se neprovinila proti českým zákonům nebo jakýmkoli doporučením orgánů státní správy, naopak jsme Krajskou veterinární správou chváleni za příkladnou spolupráci. 

Přejít na obsah | Přejít na navigaci