Úvod » Novinky » Ocenění za nejlepší inovativní potravinářský výrobek

Ocenění za nejlepší inovativní potravinářský výrobek

Potravinářská komora České republiky spolu s Českou technologickou platformou pro potraviny každoročně v rámci podpory českých potravin a jejich výrobců pořádá soutěž o inovativní výrobek roku. Ta slouží především k vyzdvihnutí českých výrobků a měla by potravinářským společnostem sloužit jako inspirace v jejich inovativním přístupu.

Letošní vyhlášení soutěže proběhlo při příležitosti konání výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích a jedním z oceněných výrobků byl i náš Žitnopšeničný chléb Ebony, formový chléb se sójovými boby, který neobsahuje žádné přídatné látky (éčka) ve složení.

Oceněný chléb Ebony byl vyroben z naší cereální zápary VZ Ebony, která nahradila původní suchou směs a kromě konvenience přinesla i vyšší výživovou hodnotu, lepší senzorické vlastnosti a delší trvanlivost finálního výrobku. Představuje tedy pouze jednu z možných receptur, jak tuto naši směs vařených zrn a luštěnin využít při výrobě chleba a pečiva. Variant je nespočet, zkuste si najít tu svou. Podrobnější informace k výrobku najdete zde nebo u našich obchodních zástupců.

První cereální zápary jsme představili v roce 2007 a od té doby sortiment neustále rozšiřujeme, v současné době čítá 8 druhů (Silkgrain Ebony, Mr. Korn Dinkel, Mr. Korn Chia, Mr. Korn Natura, Mr. Korn Onion Garlic, Silkgrain Barley Malt, Silkgrain Grits, Mr. Korn Original 6er).

Přejít na obsah | Přejít na navigaci