Úvod » Novinky » Co s astronomicky rostoucími cenami másla?

Co s astronomicky rostoucími cenami másla?

Zeelandia nabízí kvalitní alternativy
Co s astronomicky rostoucími cenami másla?

ZeLa Delikatess

Ze všech stran jsme v posledních týdnech a měsících zavaleni zprávami o dramaticky rostoucích cenách másla a bohužel situace na trhu tomu skutečně odpovídá. Blíží se sezóna výroby vánočního cukroví, jemného pečiva apod. Řada našich zákazníků se snaží předzásobit. Koupit máslo za přiměřenou cenu je nicméně v dnešní době již prakticky nemožné.

Většina z nás by si jistě přála návrat k vyšší míře používání tradičních surovin, nicméně spotřebitelé a hlavně obchodní řetězce často na zdražení nad určitou míru nepřistoupí (pokud vůbec nějaké zdražení akceptují). Pokud máte zákazníky, kteří jsou za skutečně máslové výrobky ochotni zaplatit férovou cenu, je to ideální a nic neměňme. Dá se ale něco dělat v případech, kdy je pro Vašeho zákazníka nová cena už moc vysoká?

 Je-li nutné nějaký ústupek v kvalitě (složení výrobku) kvůli ceně udělat, máme v našem sortimentu několik možných řešení:

 

Margaríny Zela Delikatess a Zela Creme

Tyto margaríny mají vynikající senzorické i technologické vlastnosti.  Lze jimi úplně nebo třeba jen částečně nahradit máslo ve všech aplikacích. Již v mnoha případech jsme našim zákazníkům pomohli přijatelně zachovat chuťový profil jejich výrobků při výrazném snížení nákladů oproti stavu, jaké by byly při zachování dávkování másla a jeho nových cenách.

 

Kvas zvýrazňující chuť másla – Amore L Soft Wheat

Při použití tohoto speciálního kvasu například do laminovaných výrobků lze snížit dávkování másla, aniž by výsledný výrobek chutnal méně máslově. Surovinové náklady na výrobek vychází lépe a tento kvas Vám tak může pomoci máslové výrobky nezdražovat, nebo alespoň ne o tolik.

 

Pokud by Vás cokoli z navržených možností zaujalo, spojte se prosím s našimi obchodními zástupci nebo technology. Rádi s Vámi budou konzultovat konkrétní možnosti.

Přejít na obsah | Přejít na navigaci