Úvod » Novinky » Současné trendy

Současné trendy

 

V současné době zaznamenáváme v naší branži několik zajímavých výživových témat.

 

Mezi hlavní patří obohacování výrobků vlákninou a proteiny. Toto téma je zřejmě spojeno se zvýšeným zájmem konzumentů o jejich zdraví a výživu reflektující náročný životní styl, často orientovaný na výkon.

 

Mezi další trendy patří zájem o „návrat“ pseudocereálií do naší výživy. Mezi ty nejznámější patří například pohanka, amarant (laskavec) či quinoa (merlík čilský). Pseudocereálie jsou zajímavé zejména díky svému složení živin (např. obsah rostlinných antioxidantů) a jsou to přirozeně bezlepkové suroviny. Navíc obecně obsahují proteiny, které se svou kvalitou přibližují živočišnému proteinu. Zvláštností pohanky je pak obsah bioaktivní látky rutin, která je účinná v ochraně cévní stěny.

 

Dále můžeme říct, že je zde stále větší tendence používat trochu méně obvyklé obiloviny jako ječmen, oves, špalda, pšenice jednozrnka či dvouzrnka nebo třeba proso a čirok, které měly doposavad uplatnění zejména v jiných odvětvích potravinářského průmyslu, než v pekařině. Ty jsou nejpřínosnější v celozrnné podobě, kdy je zde oproti „světlé“ mouce znatelně vyšší obsah minerálů, vitamínů a vlákniny.

 

V neposlední řadě lze vidět i vzestupný trend a zájem o fermentované produkty a to zejména pečivárenských výrobků s obsahem přírodního kvasu.

 

Zeelandia dlouhodobě sleduje tyto trendy a vnímá zájem o ně. Na mnohých těchto tématech pracujeme a na některé z nich už máme odpovědi ve formě našich produktů:

 

Naše zápary Silkgrain Ebony a Silkgrain Legim obohacují finální produkt o proteiny a byly pro tento účel vytvořeny. Non-E Špaldovo-pohanková směs v sobě snoubí odpověď na zájem o pseudocereálie a neobvyklé obiloviny. A na zájem o fermentované výrobky reagujeme celou řadou našich kvasů.

Přejít na obsah | Přejít na navigaci