Novinky Novinky

Zeelandia je
připravena na období
bez oxidu titaničitého

Zeelandia je připravena na období bez oxidu titaničitého

Nedávno Evropská komise navrhla vyjmout oxid titaničitý (známý též jako E171 nebo titanová běloba) ze Seznamu přídatných látek v EU.

Oxid titaničitý (TiO2) je přirozeně se vyskytující oxid titanu, který je získáván z minerálů. Používá se v široké škále zboží, jako jsou zubní pasty a hygienické či farmaceutické výrobky. Oxid titaničitý je také velmi často používán v potravinářském průmyslu jako aditivum (E171), zejména kvůli jeho barvě a zneprůhledňujícím schopnostem. V pekařině a cukrařině se používá např. do náplní na vodní bázi, instantních pudinkových směsí nebo různých potahových hmot.

V posledních několika letech je však použití E171 v potravinářských výrobcích předmětem debat. Očekává se, že v Evropské unii bude oxid titaničitý od 1. ledna 2022 vyškrtnut ze seznamu barviv povolených při výrobě potravin a od 1. července začne platit úplný zákaz vyrábět potraviny obsahující oxid titaničitý.

V posledních letech Zeelandia pracuje na vývoji řešení bez oxidu titaničitého. Přizpůsobili jsme se, připravili jsme technická řešení a vyvinuli řadu produktů bez TiO2. Jsme proto schopni nabídnout řešení bez tohoto aditiva včas tak, abychom zajistili u našich výrobků soulad s novou legislativou EU.

Máte-li jakékoli dotazy k tomuto tématu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme a poradíme s ohledem na vaše recepty a produkty.

Zeelandia je připravena na období bez oxidu titaničitého