O nás O nás

Pomáháme

2022: Ukrajina

Prakticky celý rok 2022 poznamenal vpád ruských vojsk na Ukrajinu. Ten měl bohužel dopad na celou zemi včetně civilního obyvatelstva. Proto jsme se rozhodli darovat 100.000 Kč na konto sbírky SOS Ukrajina, pořádané Člověkem v tísni. Peníze z této sbírky byli používány zpočátku především pro humanitární pomoc na Ukrajině a současně na pomoc uprchlíkům, později pak na zajištění přístřeší Ukrajinců, kteří přišli o své domovy.2021: Jižní Morava

Tak jako celou republiku i nás v polovině roku silně zasáhly důsledky ničivého tornáda na jižní Moravě. Rychle jsme se rozhodli pomoci a zaslali sto tisíc korun na transparentní účet Moravského kraje.
2020: Táborská nemocnice

Na konci roku 2020 eskalovala čísla hospitalizovaných s Covidem 19. Byla to už druhá vlna pandemie v ČR a situace se netěšila zdaleka takovému zájmu dobrovolníků a přispěvovatelů. Ne tak u nás. Proto jsme se rozhodli předat táborské nemocnici (v té době měla již 6 covidových oddělení) 2000 pekařských výrobků a dát jim tak vědět, že si jejich práce vážíme a jsme za ni vděční.

  

od 2019: Domácí Hospic Jordán

Dlouhodobě podporujeme Domácí Hospic Jordán. Naše příspěvky jsou vždy složené jak z individuálních příspěvků našich zaměstnanců (které vybíráme již pravidelně na našem vánočním večírku) tak z příspěvku vedení naší organizace.

  

2003-2019: Podpora handicapovaných a Nadační fond Emil

Od roku 2003 do roku 2019 jsme podporovali handicapované děti a jejich sportovní aktivity od roku 2015 pak prostřednictvím Nadačního fondu Emil. Ten jsme podporovali přímo na mnoha sportovních akcích a současně i finančními prostředky z prodeje vybraných pekařských surovin. Tyto pomohli k nákupu sportovních pomůcek pro mladé sportovce, kteří pak mohli rozvíjet svou vášeň, plnit si sny a nenechat se svým handicapem zastavit. Více se o našich aktivitách s Emilem a handicapovanými dozvíte zde.


2010-2018: Člověk v tísni

Osm let jsme společně s organizací Člověk v tísni spolupracovali na zajištění potravy v rozvojových zemích. Během této doby jsme pomohli vybavit pekárnu v Cuembě v Angole nebo také ve Verishenu v Arménii, nakoupit moderní techniku pro zemědělské učiliště v Zámaru v Mongolsku a pomoci lidem v návratu k normálnímu životu po ničivé tropické bouři na Filipínách. Hned několikrát jsme pomáhali ve válkou dlouhodobě zasažené Sýrii, většinou podporou místních pekáren nebo formou potravinových balíčků. Více se o našich aktivitách s Člověkem v tísni dozvíte zde.

    

Pomáháme