O nás

Pomáháme

2021: Jižní Morava

Tak jako celou republiku i nás v polovině roku silně zasáhly důsledky ničivého tornáda na jižní Moravě. Rychle jsme se rozhodli pomoci a zaslali sto tisíc korun na transparentní účet Moravského kraje.

tornado-gfd9c65b0a_640.jpg


2020: Táborská nemocnice

Na konci roku 2020 eskalovala čísla hospitalizovaných s Covidem 19. Byla to už druhá vlna pandemie v ČR a situace se netěšila zdaleka takovému zájmu dobrovolníků a přispěvovatelů. Ne tak u nás. Proto jsme se rozhodli předat táborské nemocnici (v té době měla již 6 covidových oddělení) 2000 pekařských výrobků a dát jim tak vědět, že si jejich práce vážíme a jsme za ni vděční.

nem_2.jpg  PHOTO-2020-11-19 Zeelandia 2.jpg

od 2019: Domácí Hospic Jordán

Dlouhodobě podporujeme Domácí Hospic Jordán. Naše příspěvky jsou vždy složené jak z individuálních příspěvků našich zaměstnanců (které vybíráme již pravidelně na našem vánočním večírku) tak z příspěvku vedení naší organizace.

Předání šeku pro Hospic 2019_firemní den.jpg  IMG_5599.JPG

2003-2019: Podpora handicapovaných a Nadační fond Emil

Od roku 2003 do roku 2019 jsme podporovali handicapované děti a jejich sportovní aktivity od roku 2015 pak prostřednictvím Nadačního fondu Emil. Ten jsme podporovali přímo na mnoha sportovních akcích a současně i finančními prostředky z prodeje vybraných pekařských surovin. Tyto pomohli k nákupu sportovních pomůcek pro mladé sportovce, kteří pak mohli rozvíjet svou vášeň, plnit si sny a nenechat se svým handicapem zastavit. Více se o našich aktivitách s Emilem a handicapovanými dozvíte zde.


2010-2018: Člověk v tísni

Osm let jsme společně s organizací Člověk v tísni spolupracovali na zajištění potravy v rozvojových zemích. Během této doby jsme pomohli vybavit pekárnu v Cuembě v Angole nebo také ve Verishenu v Arménii, nakoupit moderní techniku pro zemědělské učiliště v Zámaru v Mongolsku a pomoci lidem v návratu k normálnímu životu po ničivé tropické bouři na Filipínách. Hned několikrát jsme pomáhali ve válkou dlouhodobě zasažené Sýrii, většinou podporou místních pekáren nebo formou potravinových balíčků. Více se o našich aktivitách s Člověkem v tísni dozvíte zde.

    

Pomáháme